Policijski službenici Republike Srpske u protekle dvije godine učestvovali su u 158 saobraćajnih nezgoda, ali su za njihov nastanak bili odgovorni u 26 slučajeva.
Pokazuju to podaci koje je Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske dostavilo portalu “Aloonline”.
Prema podacima MUP-a RS, tokom 2024. godine evidentrano je ukupno 10.807 saobraćajnih nezgoda.
Od tog broja, u 71 saobraćajnoj nezgodi učestvovali su policijski službenici, dok je u 17 slučajeva utvrđeno da su upravo pripadnici Ministarstva odgovorni za nastanak nezgode.
Tokom 2025. godine broj evidentiranih saobraćajnih nezgoda porastao je na 13.484, a u njima su policijski službenici učestvovali 87 puta.
Međutim, odgovornost policijskih službenika utvrđena je u devet saobraćajnih nezgoda, što je gotovo upola manje nego godinu ranije.
Policajci nadoknađuju štetu
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske navode da za pripadnike MUP-a, kada se utvrdi njihova odgovornost, važe ista pravila kao i za druge građane.
“Svi policijski službenici, za koje se utvrdi odgovornost za nastanak saobraćajne nezgode, obavezni su da nadoknade nastalu materijalnu štetu ili vrate vozilo u prvobitno stanje”, naveli su iz MUP-a Republike Srpske u odgovoru za “Aloonline”.
Brojke
- Ukupno saobraćajnih nezgoda: 24.291
- Učestvovali policijski službenici: 158
- Policajci odgovorni za nezgodu: 26
- Odgovornost u 2024. godini: 17 slučajeva
- Odgovornost u 2025. godini: 9 slučajeva
Izvor: aloonline.ba

