Đoković osvojio Vimbldon!

Novak Đoković osvojio je 20. jubilarnu grend slem titulu, pobjedom nad Mateom Beretinijem u finalu Vimbldona rezultatom 3-1 (6-7, 6-4, 6-4, 6-3).

Ovim trijumfom Novak se izjednačio po broju grend slem titula sa najvećim rivalima Nadalom i Federerom. Sada sve trojica imaju po 20 najvećih titula u trci za GOAT statusom.

Đoković je bolje otvorio meč, napravio je brejk u 4. gemu prvog seta, ali se Italijan vratio u gemu u kome je Đoković servirao za set. Beretini je bio bolji u taj-brejku i osvojio prvi set.

U naredna tri seta smo vidjeli gotovo preslikanu situaciju, Novak je prvi dolazio do prednosti brejka, ali za razliku od prvog seta tu prednost je i sačuvao.

Ovo je Novaku 6. titula na Vimbldonu, a ostao je i u trci za kalendarski grend slem.