Karatisti iz Gradiške osvojili 31 medalju na tri takmičenja (Foto)

Protekli vikend bio je izuzetno uspješan za karatiste Nitena iz Gradiške koji su nastupili na tri takmičenja u Novom Sadu, Banjaluci i Zvorniku.

Na ova tri takmičenja gradiški karatisti osvojili su ukupno 31 medalju u svim uzrasnim selekcijama od pionira do seniora.

• 10 medalja osvojeno je u Novom Sadu.
  • 18 medalja u Banjaluci.
  • 13 medalja u Zvorniku.

Najuspješniji pojedinci kluba na ovim takmičenjima bili su Nebojša Ratković, Đorđe Mališ, Boris Zagorac, Tijana Blagojević i Mila Babić.

U subotu 28.10. u Novom Sadu održan je  19. Međunaridni turnir pod nazivom “KUP PRIJATELJSTVA”, a okupio je 703 takmičara iz 53 kluba iz četiri zemlje. Niten je na ovom takmičenju nastupio sa osam takmičara i u veoma jakoj konkurenciji zauzeo visoko 4. mjesto u generalnom plasmanu.

Takođe u subotu 28.10. u Banjaluci održan je “KASTRA OPEN”, a ovo takmičenje okupilo je 546 takmičara iz 47 klubova iz Hrvatske i BIH.

U nedjelju 29.10. u Zvorniku održan je “ZVORNIK OPEN” koji je okupio 42 kluba iz Srbije, Slovenije i BiH i 408 takmičara.