Najmlađi karatisti KBV “Niten” osvojili 47 medalja na regionalnom prvenstvu (Foto)

U subotu je u Čelincu održano regionalno karate prvenstvo regije Krajina za djecu, uzrast od 8-14 godina (poletarci, pioniri i nade), na kojem su najmlađi karatisti gradiškog “Nitena” osvojili 47 medalja (10 zlatnih, 15 srebrenih i 22 bronzane medalje).

U konkurenciji 20 klubova KBV “Niten” je zauzeo drugo mjesto u generalnom plasmanu.

Prvenstvo je održano u katama i borbama pojedinačno i ekipno, a organizator takmičenja bio je regionalni karate savez Krajina i tehnički organizator KK “Vrbas”.

Ovo prvenstvo regije bilo je i kvalifikaciono za prvenstvo Republike Srpske koje će se održati polovinom marta mjeseca.

KBV “Niten” je na ovom takmičenju nastupio sa 41 takmičarem, a većina njih je izborila plasman na republičko prvenstvo što je i bio glavni cilj.