Trijumf Zvezde protiv TSC uz dva penala i dva crvena kartona

Fudbaleri Crvene zvezde pobjedili su na gostovanju TSC sa 3-1 u 25. kolu Super lige Srbije.

Crvena zvezda je počela meč bez klasičnog napadača, a ulogu “lažne devetke” imao je Ben. U prvih 45′ vidjeli smo malo dešavanja, a igrači su otišli na odmor pri rezultatu 0-0.

Drugi dio je igre je bio puno uzbudljivi. Već u prvih 15-ak minuta nastavka smo vidjeli više dešavanja nego u čitavom prvom poluvremenu.

Na startu drugog dijela igre Dejan Stanković je izvršio čak tri izmjene, što je rezultovalo boljom igrom gostiju. Crveno-bijeli su poveli u 54′ golom Milana Pavkova.

Samo minut nakon vođstva problem za Crvenu zvezdu. Đuro Zec se sjajno oslobodio Milana Gajića, ovaj ga ruši kao zadnji igrač odbrane i dobija direktan crveni karton. Siguran izvođač najstrože kazne bio je najbolji igrač TSC Nenad Lukić.

10-ak minuta kasnije slična situacija na drugoj strani. Kapiten Tomanović obara Mirka Ivanića u svom šesnaestercu, pravi penal i dobija žuti karton. Pošto nikako nije mogao da se pomiri s odlukom sudije Simovića zbog protesta dobija drugi žuti karton i snage na terenu su od tog trenutka bile brojčano izjednačene. Siguran s bijele tačke bio je Kanga i Zvezda je ponovo povela.

Ovaj pogodak kao da je dao krila fudbalerima Crvene zvezde koji par minuta nakon drugog gola dolaze i do trećeg. Strijelac je ponovo bio “zlatni džoker” trenera Stankovića, Milan Pavkov.

Ekipa bivšeg selektora reprezentacije Srbije Mladena Krstajića nije imala snage za novi odgovor lideru na tabeli i utakmica je završena rezultatom 3-1.