“Vječiti derbi” u finalu Kupa (Video)

25. maja gledaćemo “vječiti derbi” u finalu Kupa Srbije.

Prvi su plasman u finale obezbjedili fudbaleri Crvene Zvezde tjesnom pobjedom nad Radnikom iz Surdulice (2-1). Zvezda je u vodstvo došla golom Nemanje Milunovića koji je u 2′ pogodio iz sporne situacije, tako što je ostala dilema da li je Sanogo igrao glavom u ofsajdu. Nakon toga se Diego Falcinelli upisao u strijelce u 33′ iz peterca za 2-0. Radnik se vratio u igru golom Milan Makarića početkom drugog dijela igre (51′) i najavio uzbudljivu završnicu meča. Uslijedilo je zatišje pred buru sve do posljednjih 10 minuta kada su prečka i Borjan spasili Zvezdu.

Nakon fudbalera Zvezde plasman u finale obezbjedio je i njihov vječiti rival Partizan pobjedom na Vojvodinom u Novom Sadu rezultatom 1-0. U 11′ golman domaćina je bio nemoćan i Partizan je poveo. Miloš Jojić je sjajno izveo prekid sa desne strane, iz očigledno uigrane akcije pogodio Svetozara Markovića, a mladi štoper glavom poslao loptu od stative u mrežu. U prvom poluvremenu je Partizan bio bolji za taj jedan gol, u drugom dijelu je Vojvodina bila nešto konkretnija, ali je pogodak Markovića ostao jedini na meču i Partizan se plasirao u finale.

25. maja će Partizan pokušati da savlada Crvenu zvezdu od koje je nedavno izgubio u prvenstvu i tako izgubio šansu da dođe do titule.