Zvezda slavila u lošem “vječitom derbiju” (Video)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 1:0 u 164. “vječitom derbiju”.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli praktično ništa sve do posljednjih 10-ak minuta. Prvo je veliku šansu za Crvenu Zvezdu propustio Veljko Nikolić, da bi na drugoj strani prečku pogodio Filip Holender.

Rezultatom 0-0 igrači su otišli na petnaestominutnu pauzu.

Zvezda je povela u 58′. Korner je s desne strane izveo Kanga, na petercu je najbolje skočio Mirko Ivanić i glavom smjestio loptu u mrežu za vođstvo Crvene zvezde.

Borjan je spasio Zvezdu u 89′. Souma je poslije nekoliko sjajnih driblinga napravio sebi dovoljno prostora za šut i gađao s deset metara u donji desni ugao, ali je to fenomenalno odbranio Borjan.

Zvezda je odbranila prednost i tako došla do pobjede i sada na osam kola do kraja ima 12 bodova prednosti u odnosu na Partizan i pitanje šampiona Srbije je riješeno, mada je situacija bila prilično jasna i prije ove utakmice.