Damjan Golić vicešampion BiH: Gradiški “NITEN” osvojio tri medalje (Foto)

U subotu 03. februara 2024. godine u Sarajevu je održano karate prvenstvo Bosne i Hercegovine za seniore (M+Ž).

NITEN

Klub borilačkih vještina “NITEN” iz Gradiške učestvovao je sa sedam sportista, a takmičari kluba osvojili su dvije srebrne i bronzanu medalju.

Damjan Golić vicešampion BiH

NITEN

Damjan Golić postao je vicešampion BiH osvojivši srebrnu medalju u borbama u kategoriji do 60kg.

Ženska ekipa takođe srebrna

Ženska ekipa u katama osvojila je takođe srebrnu medalju, ekipu su činile takmičarke: Ivana Šukalo, Jovana Subotić i Dajana Subotić.

Muška ekipa osvojila bronzu

Bronzana medalja pripala je muškoj ekipi u sastavu: Nebojša Ratković, Boris Zagorac i Milovan Ignjatović.

Golić obezbijedio učešće na Balkanskom prvenstvu

Damjan Golić obezbijedio je plasman na Balkansko prvenstvo, koje će se održati 23-25. Februara u Podgorici.

Njega u narednom periodu očekuju i reprezentativne pripreme gdje će pokušati što bolje da se pripremiti za svoj prvi seniorski nastup na Balkanskom prvenstvu.