Istorijski uspjeh: Tea Kovačević šampion svih kategorija na državnom prvenstvu BiH! (Foto)

Današnjom pobjedom u finalu, naša Gradiščanka Tea Kovačević ispisala je tenisku istoriju osvojivši sve tri titule na državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Tea Kovačević šampion U16 kategorije

Tea je danas u finalnom meču U16 kategorije pobijedila zeničanku Hennu Kadić rezultatom 6:2, 6:0.

U prethodne dvije sedmice, na istom turniru, Tea je osvojila i U12 i U14 kategorije, pa je tako ovom titulom uradila nešto što nikada niko nije uspio, šampion u sve tri kategorije!

Tea Kovačević šampion U14 kategorije
Tea Kovačević šampion U12 kategorije

“U finalnom meču naša “mala aždaja” je deklasirala odličnu zeničanku Hennu Kadić sa, vjerovali ili ne, 6-2,6-0. Tenisku istoriju koju je Tea ispisala ovom pobjedom NIJE NIKO NIKAD, NITI ĆE ispisati, a to je: u samo 15 dana naš šampion je osvojio sva 3 naslova DRŽAVNOG PRVAKA BIH U12-U14-U16″, rekao je Tein otac Marko.

“Ako je to nekome uspjelo, ne samo u tenisu, nego u bilo kojem drugom sportu – bilo kojoj zemlji svijeta, dojavite mi da se izvinem na davanju lažnih informacija. Hvala ekipi iz Gradiške na podršci za vrijeme finalnog meča”, dodao je on.