Karatisti iz Gradiške bilježe nove uspjehe (Foto)

Karatisti Nitena još jednom su potvrdili kvalitet i pokazali da su u samom vrhu karatea Republike Srpske.

Ovog puta riječ je o prvenstvu Republike Srpske za uzrast kadeti, juniori i mlađi seniori do 21 godine, koje je održano u nedjelju, 9. maja u Brčkom gdje su karatisti iz Gradiške zauzeli 2. mjesto u veoma jakoj konkurenciji 42 kluba.

1. KK Energija Banja Luka
  2. KBV Niten Gradiška
  3. KK Unsu Bijeljina

Na takmičenju je učestvovalo 28 članova KBV Niten osvojivši 25 medalja i 2. mjesto u generalnom plasmanu klubova.

Najbolji nastup imala je Milana Šukalo u konkurenciji mlađih seniorki do 68 kg okitivši se titulom prvakinje Republike Srpske, u ekipnom nastupu osvojila je srebrnu medalja, tako da je ovo prvenstvo završila bez izgubljenog meča pobjedivši, između ostalog, i aktuelnu viceprvakinju Balkana.

Prvenstvo je održano u organizaciji karate saveza Republike Srpske, a tehnički organizator prvenstva bio je KK Pobjednik Brčko.

Izvor: Radio Kozara 89,9/Facebook