Karatisti iz Gradiške na dva turnira osvojili 23 medalje (Foto)

I ovaj vikend karatisti Kluba borilačkih vještina “Niten” iz Gradiške učestvovali su na dva takmičenja u Banjaluci i u Nevesinju.

Turnir u Banjaluci

U subotu je u Banjaluci održan 11. Međunarodni karate turnir “Energija-Grawe kup 2023” koji je ove godine okupio karatiste iz 67 klubova iz šest država i 650 takmičara.

KBV “Niten” na ovom takmičenju nastupio je sa 27 takmičara i oni su osvojili 17 medalja od toga sedam zlatnih, tri srebrne i sedam bronzanih, te je klub u generalnom plasmanu zauzeo 3. mjesto.

Zlatne medalje osvojili su:

• Jovana Subotić kate U21
  • Milovan Ignjatović kate U21
  • Damjan Golić borbe U21 -60kg
  • Tijana Blagojević borbe juniorke +66kg
  • Nebojša Ratković kate juniori
  • Kate ekipno pioniri 10-11 godina, ekipa u sastavu (Mihailo Milošević, Marko Savčić i Pavle Babić).
  • Kate ekipno pionirke 10-11 godina, ekipa u sastavu (Mila Babić, Jelena Bijelić i Nikolina Dojčinović).

Turnir u Nevesinju

U nedjelju u Nevesinju održan je karate turnir pod nazivom “Nevesinje open 2023” na kojem je uzelo učešće 24 kluba iz BIH i Crne Gore i 334 takmičara.

KBV “Niten” na ovom takmičenju nastupio je sa četiri takmičara u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji i oni su osvojili šest medalja, pet zlatnih i jednu srebrnu.

Osvajači zlatnih medalja su:

• Nebojša Ratković borbe juniori -76kg
  • Boris Zagorac borbe juniori -55kg
  • Đorđe Šmitran borbe kadeti -70kg
  • Kate ekipno kadeti/juniori ekipa u sastavu (Nebojša Ratković, Boris Zagorac i Đorđe Šmitran)

Srebrna medalja:

• Stefan Dončić borbe kadeti -63kg

Za najuspješnijeg takmičara turnira izabran je Nebojša Ratković sa osvojene tri zlatne medalje.