Karatisti iz Gradiške osvojili 19 medalja na Prvenstvu Republike Srpske (Foto)

U nedjelju 13.03.2022. godine u Bijeljini je održano karate Prvenstvo Republike Srpske u borbama i katama pojedinačno i ekipno za djecu do 13 godina, selekcije poletarci, pioniri i nade.

Takmičari KBV “NITEN” iz Gradiške osvojili su 19 medalja i tako zauzeli četvrto mjesto u generalnom plasmanu.

Najuspješniji takmičar kluba bila je  Anastasija Simunović sa osvojene tri medalje:

• Borbe pojedinačno 2009. god. -39kg. zlato;
  • Kate pojedinačno 2009. god. bronza;
  • Kate ekipno 2009-2010. god. bronza.

Organizator ovog Prvenstva bio je Karate savez Republike Srpske, a tehnički organizator KK Unsu Bijeljina. Učestvovala su 42 kluba iz cijele RS sa 421 takmičarem.

Ovim prvenstvom završena su prvenstva Republike Srpske za sve uzraste, a KBV “NITEN” je i ove godine pokazao da je i dalje u samom vrhu karate sporta u Republici Srpskoj u svim uzrastima.

Ono što očekuje takmičare Nitena u narednom periodu su Prvenstva BiH za sve uzraste i tu će se takmičari pokušati izboriti za status reprezentativaca, što donosi odlazak na Bakanska, Evropska i Svjetska prvenstva u svom uzrastu.