Karatisti iz Gradiške osvojili 45 medalja u Bijeljini! (Foto)

Karatisti gradiškog “Nitena” na odličan način otvorili su novu sezonu, na Međunarodnom karate turniru “BIJELJINA OPEN – NOĆ ŠAMPIONA 2023”, tako što su osvojili 45 medalja i u generalnom plasmanu zauzeli 2. mjesto u konkurenciji 74 kluba i reprezentacije iz 11 zemalja.

Bolje plasirana ekipa od Nitena bila je samo reprezentacija Beograda.

Najuspješnija takmičarka turnira bila je Jovana Subotić takmičarka Nitena sa osvojene tri zlatne medalje.

Turnir u Bijeljini održan je u nedelju 3. septembra u Etno selu Stanišići i okupio je 672 takmičara iz 11 država, a nastupila su 74 kluba i reprezentacije.

Pored ovog međunarodnog takmičenja u petak i subotu održan je i seminar koji je vodio najtrofejniji karate trener na ovim prostorima Žarko Raković trener karate kluba Omladinac iz Podgorice.

Deset takmičara KBV “Niten” iz Gradiške učestvovalo je na ovom seminaru i brusili su formu za Prvenstvo BiH koje ih očekuje polovinom ovog mjeseca.