Srbija i Portugal odigrali neriješeno u sjajnom meču u Beogradu (Foto)

Reprezentativci Srbije remizirali su s Portugalom na stadionu “Rajko Mitić” u 2. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022.

Portugal je imao 0-2 nakon prvog poluvremena vrlo sličnim golovima glavom omalenog Dioga Jote. Fudbaler Liverpoola je koristio greške odbrane Srbije u 11′ i 36′.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika. Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi je na startu drugog dijela izvršio dvije izmjene i potpuno preokrenuo tok meča. Radonjić i Maksimović su zamijenili Lazovića i Vlahovića da bi Radonjić već u prvom minutu nastavka asistirao Mitroviću za 1-2. Ovim golom Mitrović je postao najbolji strijelac u istoriji reprezentacije sa 39 golova.

Izjednačenje i bod Srbiji donio je Kostić nakon fantastičnog kontranapada srpskih fudbalera u 60′.

Srbija je utakmicu završila sa 10 igrača nakon direktnog crvenog kartona Milenkovića u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Drama u posljednjim sekundama

Prava drama je viđena u posljednjim sekundama sudijske nadoknade. Ronaldo je izašao sam ispred istrčalog Dmitrovića i iskosa s desne strane ispod golmana Srbije poslao loptu u praznu mrežu. Iako se čini da je lopta vrlo vjerovatno čitavim obimom prešla gol – liniju, sudije su ostale nijeme i konačan rezultat utakmice je bio 2-2.

I Srbija i Portugal imaju po četiri boda nakon dva kola kvalifikacija za Mundijal, a sljedeći meč igraju u utorak. Fudbaleri Srbije gostuju Azerbejdžanu, a Portugalci Luksemburgu.